Blenda 7in1 60 Fotograficzna

37468

Nowy

Blenda 7w1 kołowa - okrągła, rozmiar 60cm (powłoka czarna) - 7 płaszczyzn + pokrowiec!

Blenda fotograficzna to jedno z najbardziej podstawowych i niezastąpionych narzędzi każde ...

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

w magazynie

Ostatnie egzemplarze!

Nie ma punktów za ten produkt.


49,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Nie ma punktów za ten produkt.


Więcej informacji

Blenda 7w1 kołowa - okrągła, rozmiar 60cm (powłoka czarna) - 7 płaszczyzn + pokrowiec!

Blenda fotograficzna to jedno z najbardziej podstawowych i niezastąpionych narzędzi każdego fotografa. Służy do odbijania światła i modyfikowania jego barwy. Wykorzystywana jest najczęściej przy pracy w terenie z naturalnym światłem zastanym, ale znajduje też zastosowanie w studio fotograficznym, np. jako dodatkowy odbłyśnik, czy modyfikator koloru światła. Odpowiednio ukierunkowana względem osoby/przedmiotu wyrównuje oświetlenie, niweluje niepożądane cienie bądź podkreśla plastykę ujęcia.

Blenda może być z równym powodzeniem stosowana w fotografii portretowej, produktowej czy makro.

Blenda 7w1 oferuje 7 różnych płaszczyzn:

Płaszczyzna złota - intensywnie ociepla kadr, podnosi kontrasty zdjęcia
Płaszczyzna srebrna - mocno odbija światło, gdy ekspozycja jest niewystarczająca, bądź zależy nam na podniesieniu kontrastu oświetlenie jest kontrastowe, ale bez zmiany kolorów na zdjęciu.
Płaszczyzna biała - odbija światło w sposób bardziej stonowany, niż płaszczyzna srebrna, zapewniając delikatne, równomierne doświetlenie nie wpływa na kolory zdjęcia.
Płaszczyzna czarna - stosowana w celu odcięcia światła, odbijającego się od innych przedmiotów w kierunku fotografowanego obiektu.
Płaszczyzna zielona - tzw. green screen - najczęściej stosowana jako tło, przeznaczone docelowo do usunięcia, podczas nagrywania filmów czy wykonywania kolaży graficznych. Jako odbłyśnik, używana w fotografii kreatywnej, zabawia światło na kolor zielony.
Płaszczyzna niebieska - tzw. blue screen - analogicznie jak zielona, najczęściej wykorzystywana jako tło. W przypadku pracy z odbłyśnikiem, zabarawia światło na kolor niebieski.
Płaszczyzna wewnętrzna (dyfuzor) - stanowi stelaż całej konstrukcji, a używana oddzielnie umożliwia rozpraszanie zbyt ostrego światła - np. w słoneczny, bezchmurny dzień, lub w studio, kiedy nie dysponujemy parasolką dyfuzyjną czy softboxem.

Charakterystyka:

- rozmiar 60cm, złożona blenda: 25cm
- siedem płaszczyzn: dyfuzor, płaszczyzna srebrna, złota, czarna, biała, zielona i niebieska
- łatwe składanie i zmiana płaszczyzn
- zapięcie na suwak
- niewielki ciężar
- praktyczny pokrowiec w komplecie
- konstrukcja samonośna - nie wymaga stelaża, statywu
- dostępna w różnych kształtach i rozmiarach

Blendy marki Massa to najwyższa trwałość w najniższej cenie - jakość stosowanych przy produkcji materiałów sprawia, że blendy z upływem czasu nie ścierają się, nie kruszą, ani nie osypują. Wytrzymała a zarazem elastyczna metalowa rama pozwala na wielokrotne bezpieczne składanie i rozkładanie blendy, bez obaw o wyrobienie się, bądź pęknięcie.

Każda blenda, niezależnie od rozmiaru, czy ilości powłok, składa się w ten sam sposób, co przekłada się na wygodny transport i szybkie przygotowanie pola do pracy.

UWAGA: blendy wykonywane są z materiału, który przy użytkowaniu naturalnie się "gniecie". Zagniecenia w żaden sposób nie przekładają się na sprawność blendy, czy jej wytrzymałość!

ZH

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Blenda 7in1 60 Fotograficzna

Blenda 7in1 60 Fotograficzna

Blenda 7w1 kołowa - okrągła, rozmiar 60cm (powłoka czarna) - 7 płaszczyzn + pokrowiec!

Blenda fotograficzna to jedno z najbardziej podstawowych i niezastąpionych narzędzi każde ...

30 innych produktów w tej samej kategorii: