Anoda magnezowa bojlera Ariston ogrzewacza, 23cm, M5-AGD i Podzespoły
search
  • Anoda magnezowa bojlera Ariston ogrzewacza, 23cm, M5-AGD i Podzespoły

Anoda magnezowa bojlera Ariston ogrzewacza, 23cm, M5

29,59 zł
15052

ZABEZPIECZANIE ZBIORNIKA PRZED KOROZJĄ
Zawarty w wodzie użytkowej tlen i rozpuszczone związki mineralne prowadzą do korozji zbiornika poprzez utlenianie jego stalowych ścianek ...

Ilość
w magazynie

 

Zasady dostawy

ZABEZPIECZANIE ZBIORNIKA PRZED KOROZJĄ
Zawarty w wodzie użytkowej tlen i rozpuszczone związki mineralne prowadzą do korozji zbiornika poprzez utlenianie jego stalowych ścianek - powstaje rdza. Powierzchnie mające kontakt z wodą podlegają więc emaliowaniu. Z uwagi iż w każdej powłoce emaliowanej znajdują się mikro ubytki gdzie woda ma kontakt z stalowymi ściankami zbiornika, wprowadza się dodatkowe zabezpieczenie w postaci anody magnezowej.
Anoda magnezowa to stop nieszlachetnego fizjologicznie nie agresywnego magnezu, który rozpuszcza się w miejsce stali i zapobiega korozji żelaza. W wyniku tego procesu anoda magnezowe ulega degradacji i co pewien czas należy ją wymieniać.
Anody magnezowe niwelują nieprzyjemny zapach i zabarwienie wody. W przypadku gdy woda posiada dużą zawartość siarczanów i innych minerałów może wytworzyć się siarczan wodoru o zapachu zgniłych jajek. Aby usunąć nieprzyjemny zapach zaleca się wypłukanie i wyczyszczenie zbiornika, podgrzanie wody do minimum 8OC na co najmniej 6 godzin i wymianę anody na nową oraz dodanie niewielkiej ilości chloru. W przypadku gdy w/w opisana metoda nie skutkuje należy wymienić anodę na elektroniczną.

Specyfikacja
Anoda magnezowa Bojlera Ogrzewacza Ariston M5 23cm
Długość: 230 mm
Średnica: 21 mm
Mocowanie: gwint M5

aw

15052
2 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
15052