Kategorie

Najczęściej kupowane

Informacje

Nowe produkty

System monitoringu AHD (ang. Analog High Definition), jest to system wykorzystujący kamery o wysokiej rozdzielczości HD 720p, zdolny przesyłać obraz sygnałem analogowym.
Umożliwia to zmodernizowanie monitoringu do lepszej jakości obrazu przy wykorzystaniu analogowej struktury kablowej występującej w starych systemach CCTV. 
System pozwala na przesył obrazu wysokiej rozdzielczości na odległość do 500 metrów przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego RG59 lub do 300 metrów przy wykorzystaniu przewodu UTP wraz z powszechnie stosowanymi transformatorami video (tzw. Video Balun), których zadaniem jest dopasowanie impedancji kabla UTP.
Kamery AHD, dzięki analogowemu wyjściu CVBS (ang. Composite Video BasebandSignal), zwanym też Composite Video lub Sygnałęm zespolonym, mogą współpracować rejestratorami DVR przystosowanymi do kamer analogowych.

Kamera AHD, bazuje na przetworniku CMOS o rozdzielczości 1,3Mpx lub 1,4Mpx dla wersji 720P. W zależności od producenta i typu zastosowanych matryc CMOS (ang. Complementary Metal Oxide Semiconductor) oraz procesorów obróbki sygnału DSP (ang. Digital Signal Processing), wyposażone będą w różnego rodzaje systemy, takie jak: filtr IR, redukcję szumów, funkcję WDR (ang. Wide Dynamic Range), podbicie czułości Sens-Up, oraz ekranowe Menu OSD (ang. On-Screen Display) ze zdalnym dostępem UTC (ang. Up The Coax).

Rejestrator AHD.
Przy wyborze urządzenia rejestrującego należy dostosować ilość wejść video do ilości kamer, które będą wchodziły w skład struktury systemu (również ewentualne "przyszłe" kamery instalowane przy rozbudowie systemu).
Rejetratory DVR należy zaopatrzyć w dysk twardy HDD, o pojemności odpowiedniej do ilości kamer, parametrów zapisu oraz czasu nagrania do jakiego chcemy mieć podgląd.
 
Zapis dysk
 
Rejestrator posiada wyjścia VGA i HDMI do podłączenia monitora oraz USB do podłączenia myszki komputerowej. Dobre rejestratory zaopatrzone są również z gniazdo LAN, w celu podglądu zdalnego przez internet i smartphona za pomocą aplikacji dostarczonej przez producenta oraz wyjście PTZ (ang. Pan-Tilt-Zoom) jeśli kamera posiada taką funkcję.
 
Słownik
 
WDR - działanie tej funkcji w kamerach polega na analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu. Kamery z funkcją WDR stosujemy wszędzie tam gdzie występuje intensywne źródło światła, które może oślepiać kamerę.
Sens-Up  - funkcja ta jest przydatna w sytuacji bardzo słabego oświetlenia sceny, jej działanie polega na wydłużaniu czasu naświetlania przetwornika kamery. Poprawia to widoczność statycznych elementów jednak nie nadaje się do obserwacji dynamicznych scen ze zwględu na zbyt wolne odświerzanie obrazu. Funkcja ta jest używana w kamerach bez promiennika IR.
UTC - kontroler wykorzystywany do zdalnej konfiguracji kamer przemysłowych funkcjonujących w technologii analogowej oraz AHD. Kontroler pozwala na zdalny dostęp do menu OSD kamer i szybką modyfikację całości ustawień bez konieczności fizycznej ingerencji w kamerę. Urządzenie operuje w pełni autonomicznie, nie wymaga realizacji połączeń z zewnętrznych źródeł zasilania i może skutecznie funkcjonować w ramach instalacji monitoringu, w których zlokalizowano transformatory wideo. Kontroler UTC podłącza się za pomocą przewodów sygnałowych poprzez przelotowe złącze wtyk - gniazdo BNC.
PTZ - (a dokładniej kamera z głowicą PTZ) to  kamera z funkcją sterowania obrotem, kątem nachylenia oraz zmianą powiększenia obrazu (motozoom - ruchomy obiektyw), pozwalają na szybką zmianę ekspozycji, a w konsekwencji błyskawiczne wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości pojawiających się w dozorowanym obszarze.